HappyTip - Dana Lázničková - Cestovní agentura

HappyTip - Dana Lázničková

Dolní Bělá 31

33152 Dolní Bělá

mobil: 721 337 136

tel.: 377 310 007

fax: 377 310 007

info@happytip.cz

ID: 880676

Adventní Chorvatsko - Zagreb

Termín: 16.12. (So) - 17.12. (Ne) 2023

Délka pobytu: 2 dny, 1 noc

Doprava: Autobus

Strava: Bez stravy

Cena: 1 490 Kč

Poloha
  Vánoční trhy v Záhřebu se díky svému prestižnímu umístění v anketě “Nejkrásnější vánoční trhy v Evropě” těší velkému zájmu turistů! Aby také ne, když tuto anketu vyhráli už třikrát po sobě. V uličkách starého města najdete tradiční dřevěné stánky, které nabízí svařené víno, místní speciality i ručně vyrobené dárky. Místní si užívají vánoční atmosféry do sytosti. Proto spíše, než v kostele je lépe poslechnout si koledy u tunelu Grič, v ulicích se promítá propracovaná 3D projekce. Pojeďte s námi nasát tu správnou vánoční atmosféru.
Program

1. den:
Odjezd v ranních hodinách (Brno 01.00, Znojmo 02.00), tranzit přes Rakousko a Slovinsko do Chorvatska.
Symbolem Záhřebu a také vyhledávaným suvenýrem je už po staletí červené medové srdce zvané Licitar. Nic jiného snad ani nemůže být příhodnější. Stačí krátká procházka centrem města a budete vědět proč. Ulice jsou tu až neskutečně plné mladých lidí a centrum tepe mladým životem až do brzkého rána. Procházka po Starém městě nás zavede na dva vrcholy, které městu dominují. První je Kaptol s krásnou bílou katedrálou, který byl církevním městem a sídlem arcibiskupství. Z druhého kopce Gradec, bývalého svobodného královského města pak budeme mít nádherný výhled do okolí. Projdeme se spletitou sítí středověkých uliček, navštívíme chrám Sv. Marka a vyleká nás pravidelný polední výstřel z děla z věže Lotrščak. Pokud se zde ocitnete opět při procházce navečer, zamiřte do romantické aleje Strossmartre, hned vedle věže.
Náš program završíme na ulici Gajeva. V uličkách tohoto historického města najdete tradiční dřevěné stánky, nabízející svařené víno, místní speciality či ručně vyrobené dárky. Místní si umí užít vánoční atmosféru plnými doušky! Není lepšího místa na ochutnávání chorvatské kuchyně, než je Záhřeb. Ve městě se přitom mísí to nejlepší z tradiční rakousko-uherské kuchyně se středomořskou. Co se týče opravdových specialit, určitě stojí za vyzkoušení nejtypičtější jídlo Záhřebu, smažený nebo pečený slaný závin štrukli zalitý smetanou. Ochutnat musíte i místní kávu Franck s tradicí od roku 1820. Typické jsou i tradiční nugáty Bajadera, které vypadají jako ty naše, jen je bílý proužek opravdu z mandlí a tmavší z lískových oříšků. K dostání je tzv. zimní koktejl, pro menší návštěvníky vánoční dětské šampaňské. V ulicích je také vidět velmi propracovaná 3D projekce. Před katedrálou je k vidění živý betlém s Marií, Josefem, Ježíškem i třemi králi.

Váš volný včas může patřit rovněž návštěvě muzea, jakého již necháme na Vás, ale zde pár tipů.

Slavné Muzeum rozchodů po právu patří k tomu nejzajímavějšímu ve městě a rozhodně ho nesmíme minout. Napůl psychoterapie pro ty, kdo poskytli exponáty, a napůl pro ty, kdo do muzea zavítají. V poměrně rozsáhlé expozici tu najdete artefakty, které lidé z celého světa (včetně Prahy nebo Tokia) do muzea poslali společně s příběhem, jenž se k nim váže. Najdete tu všechno od sekery nebo mikiny až po vibrátor nebo soudní příkaz. A příběhy by vydaly na několik knih červené knihovny, několik komedií i na drsné krimi. Téměř jistě ale odsud odejdete s pocitem lehkosti a nadhledem nad malicherností mezilidských vztahů.

I muzeum iluzí v centru města stojí za shlédnutí. A především, když máte s sebou děti. Viděli jste někdy vodu téct do kopce, sami sebe v tisíci exponátech nebo dokonalé trojrozměrné hologramy? Tady je uvidíte. Místnosti a chodby muzea jsou navíc vtipně doplněny zrcadly a malé samolepky na podlaze nebo stropu vás upozorní na místa, odkud jsou fotografie iluzí nejpůsobivější. Jen pozor na vlastní příčetnost. Jsou to jen iluze.

V Muzeu čokolády se dozvíte vše podstatné o této dobrotě a její historii. Ale také tu ochutnáte devět různých druhů čokolád, zkusíte si namlít kakaové boby, podobně jako to dělali kdysi Aztékové, nebo si třeba vyrobit pěnovou tekutou čokoládu. Najdete tu asi nejlepší butik s řemeslnými a ručně vyráběnými čokoládami ve městě. Ale můžete tady také jen příjemně posedět nad kávou nebo některou ze zdejších dobrot anebo si odsud odvézt originální čokoládu. Jako vzpomínku či dárek.

Večer se vydáme na cestu zpět do ČR.
 
2. den:
Návrat v brzkých ranních hodinách, Znojmo cca 04.00, Brno cca 05,00.
Nástupní místa
Znojmo, Brno
Cena zahrnuje
dopravu luxusním autobusem
služby profesionálního průvodce
povinné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
povinný příplatek za vjezd do Zagrebu 150,-/os.
pojištění léčebných výloh 120,- Kč/os
pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové)140,-Kč/os
pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč.
U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu.
16.12. (So) - 17.12. (Ne) 2023 - 2 dny, 1 nocStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dospělá osoba
Bez stravy
Autobus
-1 490 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměChorvatsko
MístoZáhřeb
HotelAdventní Chorvatsko - Zagreb
dospělá osoba
Termín16.12.2023 - 17.12.2023
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníBez stravy
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ABC - Tours, s.r.o. IČO: 60701986
Přihlášení
TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor
Icons provided by Flaticon

Vytvářím objednávku...